Vyhledání psa

Jednoduše najděte psa registrovaného na tomto webu.

Zadejte prosím jméno nebo jeho část a stiskněte šipku pro vyhledání.

Jméno psa:

ČeskoMoravská Kynologická Unie

Saluka (Perský chrt)

MAGNUM CUP COURSING

V sobotu 27.6. 2020 se konal již jednou pro nepřízeň počasí o 14 dní odložený coursingový závod MAGNUM CUP, který se přemístil o proti původnímu místu na louku poblíž obce Křeč, okr. Pelhřimov (CZ). Vzhledem k přestávce způsobené pandemií, byli účastníci závodu velmi natěšení. Plemeno Saluki nastoupilo v hojném počtu 17 jedinců a to 9 psů a 8 fen, kdy převážná část reprezentovala Saluki klub. Přes poměrně vysoké teploty všichni psi odvedli skvělé výkony a nikdo nebyl zraněn. Třídu psů s titulem CACT vyhrál Bentley z Tripu, ve třídě fen si první místo rovněž z titulem CACT vyběhala fenka Dilafroze Yrtep.
Tento úspěch, byl nakonec ještě korunováno tím, že Bentley z Tripu a Dilafroze Yrtep se stali nejlepším psem a fenou celého závodu.

Vítězům a všem zúčastněným gratulujeme !!!

2x CACIL směřující do ČR

Zahajovací závod V4 Cupu proběhl dne 29.2. v Adamově na Slovensku.
Členové Saluki klubu se zúčastnili v hojném počtu, a to velmi úspěšně. První místa v kategorii psů i fen, tituly CACT a CACIL si odnesli Bentley z Tripu a Viva La Dioskury S Berega Turi, která zároveň získala titul Mezinárodního coursingového šampiona. Gratulujeme k úspěšnému startu sezóny.

Klubová výstava 7.6.2020 ZŘUŠENA

Vážení členové a vystavovatelé,

s politováním Vám oznamujeme, že jsme byli donuceni za stávající situace zrušit KLUBOVOU VÝSTAVU 7. 6. 2020 na Konopišti. Na základě sdělení od vedení Klubu chovatelů italských chrtíků, s kterým byla výstava pořádána v rámci dohody při SPECIÁLNÍ VÝSTAVĚ CHRTŮ dne 6. 6. 2020,která byla taktéž pořadatelem zrušena. Výkonný výbor Saluki klubu po zvážení situace v rámci vládních opatření a jejich stále se měnících podmínek uvolňování, dospěl k závěru, že by nebylo organizačně ani časově možné se pokusit uspořádat klubovou výstavu v daném termínu 7. 6. 2020 samostatně bez ohledu na součinnosti s KCHICH.

Děkujeme Vám za pochopení
Výkonný výbor
Saluki klub Česká republika, z.s.

Výstavy v rumunské Kluži

Několik zástupců chovatelské stanice Al Zahra se uplynulý víkend vydalo rozšířit sbírku svých výstavních ocenění, tentokrát do rumunského města Kluž, kde se zúčastnili dvou mezinárodních a dvou národních výstav. Největší hvězdou se z řad fen stala Harmony Al Zahra, která hned čtyřikrát získala titul BEST OF BREED-2x s titulem CACIB a 2x s titulem Nejlepší fena plemene a svoji nominaci do závěrečného kruhu hned třikrát proměnila v umístění ve skupině FCI X-2x BEST IN GROUP a 1x BEST IN GROUP 2. Obě výše zmíněná vítězství ve skupině navíc povýšila ve 3. místo v soutěži BEST IN SHOW-2x BEST IN SHOW 3. Z řad psů si po všechny čtyři dny připsal titul BEST OF OPPOSITE SEX Fawwaz Al Zahra společně s tituly 2x CACIB a 2x Nejlepší pes plemene. Svoji výstavní kariéru odstartovala na těchto výstavách Innocence Al Zahra, která hned 3x získala titul JUNIOR BEST OF BREED a na obou národních výstavách byla oceněna v závěrečném kruhu 1. místem mezi juniory FCI X-JUNIOR BEST IN GROUP.
Harmony Al Zahra tímto úspěchem splnila podmínky pro udělení titulu Rumunský šampion i Rumunský Grand šampion, Fawwaz Al Zahra se stal kromě Rumunského šampiona a Rumunského Grand šampiona také Mezinárodním šampionem krásy, Innocence Al Zahra splnila požadavky pro zisk titulu Rumunský junior šampion a tuto úspěšnou trojici doplnila také Hadisse Al Zahra, která vždy vyhrála třídu otevřenou s titulem CAC, a i ona se tak může pyšnit titulem Rumunský šampion a Rumunský Grand šampion.

Dvě mezinárodní výstavy ve Slovinsku

Ve dnech 22. 2. a 23. 2. měl Saluki klub své zastoupení již podruhé v tomto roce na dvou mezinárodních výstavách ve slovinském městě Celje. Hned první den si připsala na své konto tituly CACIB i BEST OF BREED Benissah z Tripu, která se tímto úspěchem stala novým šampionem Slovinska. V neděli zazářila naopak Aanisah z Tripu, která k titulům CACIB a BEST OF BREED přidala i umístění v závěrečném kruhu-BEST IN GROUP 2, a i ona tak splnila podmínky pro udělení titulu Slovinský šampion.
K této úspěšné dvojici se přidala další fenka z chovatelské stanice z Tripu-Camomilla z Tripu, která po oba dny vyhrála mezitřídu s titulem CAC a ve věku 16 měsíců splnila čekatelství svého prvního šampionátu z řad dospělých-Slovinský šampion.
Gratulujeme

JUNIOR BEST IN SHOW a BEST IN SHOW 2

Svůj další titul JUNIOR BEST OF BREED získal první březnový den Baghdad Tardi To The Parti na národní výstavě psů ve španělském městě Moralzarzal. K tomuto úspěchu přidal i svůj první titul BEST OF BREED a v závěrečném kruhu opanoval nejen juniorskou skupinu FCI X-JUNIOR BEST IN GROUP, ale zazářil i mezi dospělými jedinci FCI X, kde získal rovněž 1. místo-BEST IN GROUP. Svůj úspěšný den zakončil v soutěži BEST IN SHOW, kde mezi juniory obsadil 1. příčku-JUNIOR BEST IN SHOW a mezi dospělými našel pouze jednoho přemožitele a byl zvolen 2. Nejkrásnějším dospělým jedincem výstavy-BEST IN SHOW 2.
Gratulujeme

Národní výstava Valladolid

Na národní výstavě psů ve španělském městě Valladolid reprezentoval dne 22. 2. ve třídě juniorů Saluki klub Baghdad Tardi To The Parti, který se odvezl titul JUNIOR BEST OF BREED a v závěrečném kruhu mezi juniorskými jedinci FCI X obsadil 2. místo-JUNIOR BEST IN GROUP 2.
Gratulujeme

Nové vedení klubu

Rádi bychom vám představili nové vedení klubu, které bylo zvoleno na členské schůzi 5. 1. 2020:
Předseda klubu a výkonného výboru … Radim Němec
Sekretář a člen výkonného výboru … Petra Kučerová
Hospodář a člen výkonného výboru … Michal Beneš
Současně s volbou výkonného výboru byla zvolena tříčlenná kontrolní komise ve složení: Karolína Fränkelová, Josef Macháček, Hana Kopecká

Vítězové klubových soutěží za rok 2019

Na členské schůzi 5. 1. 2020 se neřešily jen stanovy, ale byli i vyhlášeni a skleněnými plaketami oceněni vítězové klubových soutěží za rok 2019.
Top Saluki 2019 pes ... Bentley z Tripu (216 bodů/15 výstav)
Top Saluki 2019 fena ... Gloria Al Zahra (1043 bodů/22 výstav)
Top Sport Saluki 2019 pes ... Bentley z Tripu (185 bodů)
Top Sport Saluki 2019 fena ... Dilafroze Yrtep (355 bodů)
Krása a výkon 2019 pes ... Bentley z Tripu (59 bodů)
Krása a výkon 2019 fena ... Larabee Azadi Al Djiibaajah (55 bodů)
Moc gratulujeme a přejeme mnoho úspěchů i v nastávající sezóně!

Významné výstavy roku 2020

Již nyní je zřejmé, že první červnový víkend bude na zámku Konopišti patřit chrtům. Nenechte si ujít příležitost vystavit svoje Saluki u renomovaných rozhodčích na Speciální výstavě chrtů – Gabriel Valdez (BR) a na Klubové výstavě Saluki klubu – Juan Carlos Vasconsellos (PY). Registrace je možná od 1.1.2020 na adrese:
[ svch2020.cz ]

supergranule.cz partnerem Saluki klubu

Saluki klub ČR se dohodl na spolupráci s dalším významným partnerem. Krmivo od supergranule.cz již doprovází a bude doprovázet akce pořádané Saluki klubem.

DG DogGear stálým partnerem Saluki klubu

Účastníci akcí pořádaných Saluki klubem se mohou vždy těšit na dárky od DG DogGear vše pro chrty. Děkujeme paní Renátě Mildner za dlouhodobou podporu a spolupráci.

Smuteční záležitosti se slevou

Oznamujeme všem členům, že Saluki klub ČR uzavřel partnerskou dohodu s krematoriem pro zvířata KERBEROS. Členové klubu tak mají u firmy KERBEROS slevu 10% na všechny smuteční služby. Podmínky pro uplatnění slevy budou uvedeny v klubovém Zpravodaji nebo případně na dotaz na výbor klubu.

Saluki - Základní informace o plemeni saluki. Přehled historie, standardu a zdraví. Kalendář - Podívejte se na úplný přehled akcí, které se chystají v nejbližší době.
Chovní psi a feny - Přehled chovných psů a fen. Šampióni - Seznam šampiónů chovaných mezi členy Saluki klubu.
Chovatelské stanice - Chovatelské stanice a chovatelé sdružení v Saluki klubu. Štěňata - Štěňata chovatelských stanic členů Saluki klubu.Všechna práva vyhrazena. Tento web a veškerý jeho obsah je chráněn autorskými právy.
Žádný, na tomto webu uvedený materiál, nesmí být použit bez svolení Saluki klubu ČR.