Vyhledání psa

Jednoduše najděte psa registrovaného na tomto webu.

Zadejte prosím jméno nebo jeho část a stiskněte šipku pro vyhledání.

Jméno psa:

Klubové akce

Anketa

ČeskoMoravská Kynologická Unie

Saluka (Perský chrt)

SPONZOR KLUBOVÉ VÝSTAVY
[ krmivo-brit.cz/cs/ ]

BEST IN SHOW v řadách Saluki klubu

Dne 6. 9. hostilo město Olomouc již 3. ročník Národní výstavy psů pod názvem Floracanis a jako již tradičně byla tato výstava pro členy Saluki klubu jednou z úspěšných. Největší úspěch slavila ze třídy šampionů Gloria Al Zahra, která získala z rukou rozhodčího Grzegorze Werona tituly Národní vítěz a BEST OF BREED. To ale nebyl konec její úspěšné cesty, jelikož v závěrečném kruhu obsadila také 1. místo mezi chrty v FCI skupině X-BEST IN GROUP. Pomyslnou třešničku na dortu však přidala o chvíli později, kdy byla zvolena nejen Nejlepším jedincem výstavního dne-BEST OF DAY, ale opanovala i celou výstavu se ziskem titulu BEST IN SHOW. Ocenění Národní vítěz a BEST OF OPPOSITE SEX získal ze třídy otevřené rovněž člen Saluki klubu-Bastyen Giliath. Z řad juniorů zaznamenal úspěch Baghdad Tardi To The Parti, který získal titul JUNIOR BEST OF BREED a v závěrečném kruhu obsadil druhou příčku mezi chrtími juniory-JUNIOR BEST IN GROUP 2. Nejlepším veteránem plemene byla zvolena Calypso Yrtep. Svoji výstavní premiéru absolvoval Jazah's T'aimu Jaff'ar Asmaanii, který ve třídě štěňat obdržel známku Velmi nadějný 1. Ve třídě štěňat nastoupila také fenka Anusheh Century Mohabbat, která získala rovněž známku Velmi nadějná 1.
Všem gratulujeme!

Výstavní maraton v Temešváru

Do rumunského Temešváru vyrazili ve dnech 8. 8. – 9. 8. reprezentovat Saluki klub Inaya Al Zahra a Emir Tall Afar. Inaya Al Zahra si odvezla ze všech čtyř výstav titul JUNIOR BEST OF BREED i BEST OF OPPOSITE SEX, zatímco Emir Tall Afar byl vždy zvolen Nejlepším dospělým psem a pokaždé oceněn titulem BEST OF BREED. V závěrečných soutěžích navíc 2x obsadil třetí příčku mezi chrty-2x BEST IN GROUP 3 a jednou druhé místo-BEST IN GROUP 2 FCI X. Těmito úspěchy se Inaya Al Zahra stala novým Junior šampionem Rumunska a Emir Tall Afar novým Rumunským šampionem i Grand šampionem.
Gratulujeme

Klubová a Speciální výstava chrtů v Mojmírovcích

Víkendu v chrtí společnosti se ve dnech 8. 8 – 9. 8. zúčastnilo hned několik členů Saluki klubu. Slovenský klub chovatelů chrtů totiž pořádal již tradiční Klubovou a Speciální výstavu chrtů v Mojmírovcích. Mezi dospělými psy zaznamenal v sobotu úspěch Bentley z Tripu, který ze třídy šampionů získal z rukou rozhodčího Grzegorze Werona titul Klubový vítěz i BEST OF OPPOSITE SEX, a dokončil tak čekatelství Slovenského Grand šampiona. Z řad juniorů si v sobotu odvezla titul JUNIOR BEST OF BREED společně s titulem Klubový vítěz mladých Afrodite Vom Ameisriegel. Klubovým vítězem mladých z řad psů se stal rovněž člen Saluki klubu, Athos Vom Ameisriegel, který si navíc v neděli odvezl ocenění Vítěz mladých Speciální výstavy chrtů. Druhý výstavní den si připsal na své konto ze třídy otevřené HelmutLang del Borghino titul Vítěz speciální výstavy chrtů a byl vybrán i jako BEST OF OPPOSITE SEX. Tímto úspěchem zároveň splnil podmínky pro udělení titulu Slovenský šampion. Dalším úspěšným reprezentantem byl v mezitřídě Caros z Tripu, který získal poslední potřebné čekatelství CAC k zisku titulu Slovenský Junior šampion.
Všem gratulujeme!

Národní výstava v Mladé Boleslavi

Po dlouhé výstavní odmlce se 16. 8. zúčastnilo mnoho nadšených členů Saluki klubu Národní výstavy psů v Mladé Boleslavi a hned několik z nich si odvezlo skvělé výsledky. Z mezitřídy si titul Národní vítěz a BEST OF OPPOSITE SEX odvezla teprve osmnáctiměsíční fenka Celestian Jasmin, zatímco ve třídě mladých zazářila taktéž z řad fen Innocence Al Zahra, která byla oceněna titulem Junior BEST OF BREED. Nejlepším veteránem plemene byla zvolena Calypso Yrtep. Svoji výstavní premiéru si úspěšně odbyl ve třídě dorostu Akechi Yon Sunaarashi a ve třídě štěňat fenka Anusheh Century Mohabbat, jelikož oba byli oceněni známkou Velmi nadějný 1. Na této výstavě dokončil čekatelství Českého Grand šampiona Damír z Gibesovy zahrádky, který získal poslední potřebný CAC ve třídě šampionů. U fen zaznamenala úspěch ve třídě otevřené Cashmere Deluca Moravia, která ziskem čekatelství CAC dokončila Českého šampiona.
Všem zúčastněným gratulujeme!

Grand Prix Bratislava

V neděli 2.8.2020 se na Dostihovém závodišti v Bratislavě konal mezinárodní CACIL coursing Grand Prix Bratislava na jehož startu se sešla úctyhodná mezinárodní konkurence 11 fen a 10 psů. Mezi nimi i saluki reprezentující Saluki klub. Mezi fenami zazářila Dilafroze Yrtep, která vybojovala 2. místo a tituly res. CACT, res. CACIL.

Mistrovsví Moravy, CACT Slušovice 1.8.2020

Sobotního Mistrovství Moravy ve Slušovicích se zúčastnilo 12 zástupců našeho plemene (5 psů a 7 fen). Závod se běžel v MIXu. Ve výsledcích se promítnul fatální omyl Štěpánky Hartmannové, když si přehodila běhy a vyslala v druhém kole své psy v jiných bězích, chybu si uvědomila a sama se nahlásila vedení závodu. Vedení závodu rozhodlo jednak o jejím vyloučení ze závodu, ale také o udělení ceny Fair-Play. Mistrem Moravy se stal pes Azar Kyaxarés.

Mezinárodní výstavy psů v Nitře

Na třech výstavách, které se konaly ve dnech 17. – 19. 7. ve slovenské Nitře, reprezentoval ve třídě mladých Saluki klub Baghdad Tardi To The Parti, který si odvezl hned 3x ocenění CAJC, k tomu přidal 2x titul JUNIOR BEST OF BREED, a stal se tak novým Junior šampionem Slovenska. Své čekatelství Slovenského junior šampiona dokončil v mezitřídě na nedělní výstavě také Casanova Deluca Moravia, který navíc k poslednímu potřebnému čekatelství CAC získal i svůj první titul CACIB a byl vybrán jako BEST OF OPPOSITE SEX.
Gratulujeme

Výstavy v bulharském Asenovgradu

Pětidenního výstavního maratonu, který se konal ve dnech 15. 7. – 19. 7. v bulharském městě Asenovgrad, se zúčastnili z řad Saluki klubu Bentley z Tripu a Gronk Al Zahra. Hned čtyřikrát si Bentley z Tripu odvezl titul CACIB i BEST OF BREED a v závěrečných soutěžích pokaždé obsadil první příčku-4x BEST IN GROUP FCI X. Na sobotní výstavě navíc korunoval své vítězství ve skupině ziskem titulu BEST IN SHOW 2. Gronk Al Zahra pokaždé vyhrál třídu s titulem CAC a jednou přidal také ocenění CACIB, BEST OF BREED i BEST IN GROUP 2. Oba členové tak svými úspěchy splnili podmínky pro udělení titulu Bulharský šampion, Bulharský Grand šampion i Balkánský šampion.
Moc gratulujeme

Vítězové klubových soutěží za rok 2019

Na členské schůzi 5. 1. 2020 se neřešily jen stanovy, ale byli i vyhlášeni a skleněnými plaketami oceněni vítězové klubových soutěží za rok 2019.
Top Saluki 2019 pes ... Bentley z Tripu (216 bodů/15 výstav)
Top Saluki 2019 fena ... Gloria Al Zahra (1043 bodů/22 výstav)
Top Sport Saluki 2019 pes ... Bentley z Tripu (185 bodů)
Top Sport Saluki 2019 fena ... Dilafroze Yrtep (355 bodů)
Krása a výkon 2019 pes ... Bentley z Tripu (59 bodů)
Krása a výkon 2019 fena ... Larabee Azadi Al Djiibaajah (55 bodů)
Moc gratulujeme a přejeme mnoho úspěchů i v nastávající sezóně!

Smuteční záležitosti se slevou

Oznamujeme všem členům, že Saluki klub ČR uzavřel partnerskou dohodu s krematoriem pro zvířata KERBEROS. Členové klubu tak mají u firmy KERBEROS slevu 10% na všechny smuteční služby. Podmínky pro uplatnění slevy budou uvedeny v klubovém Zpravodaji nebo případně na dotaz na výbor klubu.

supergranule.cz partnerem Saluki klubu

Saluki klub ČR se dohodl na spolupráci s dalším významným partnerem. Krmivo od supergranule.cz již doprovází a bude doprovázet akce pořádané Saluki klubem.

DG DogGear stálým partnerem Saluki klubu

Účastníci akcí pořádaných Saluki klubem se mohou vždy těšit na dárky od DG DogGear vše pro chrty. Děkujeme paní Renátě Mildner za dlouhodobou podporu a spolupráci.

Saluki - Základní informace o plemeni saluki. Přehled historie, standardu a zdraví. Kalendář - Podívejte se na úplný přehled akcí, které se chystají v nejbližší době.
Chovní psi a feny - Přehled chovných psů a fen. Šampióni - Seznam šampiónů chovaných mezi členy Saluki klubu.
Chovatelské stanice - Chovatelské stanice a chovatelé sdružení v Saluki klubu. Štěňata - Štěňata chovatelských stanic členů Saluki klubu.Všechna práva vyhrazena. Tento web a veškerý jeho obsah je chráněn autorskými právy.
Žádný, na tomto webu uvedený materiál, nesmí být použit bez svolení Saluki klubu ČR.