Vyhledání psa

Jednoduše najděte psa registrovaného na tomto webu.

Zadejte prosím jméno nebo jeho část a stiskněte šipku pro vyhledání.

Jméno psa:

Klubové akce

Anketa

ČeskoMoravská Kynologická Unie

Saluka (Perský chrt)

Saluki víkend - Farmy Ptýrov

Téměř přesně po roce se opět konal „saluki“ víkend“, tentokrát v krásném prostředí jezdeckého areálu Farmy Ptýrov nedaleko Mladá Boleslavi. V sobotu 11.9. proběhl CACT bodovací coursing a v neděli 12.9. klubová výstava zadáváním titulu Klubový vítěz. Při coursingu nás maličko zdržela dešťová přeháňka před 2. kolem, ale na vyhlašování výsledků už zase svítilo sluníčko. Titul Best ofField získal whippet Anna Chloe Bon Esprit s celkovým počtem 358 bodů. Na klubovou výstavu přijel posuzovat pan ing. RóbertKanás ze Slovenska. Titul Best ofBreed vybojovala fena Gloria Al Zahra, Best ofOppozite Sex pes Casanova Deluca Moravia, Nejlepší mladý fena Diva d´avatar z Tripu, Nejlepší dorost fena Aurelie Tawalla a Nejlepším veteránem se stala fena Calypso Yrtep. Kromě těchto titulů proběhla i tradiční soutěž o nejlepší hlavu a pohyb. V této soutěži si titul nejlepší hlava odnesl pes Arshan Dumont a v pohybu mu sekundovala Gloria Al Zahra.

Obě akce proběhly v přátelské atmosféře milovníků našich chrtích miláčků,vítězům gratulujeme! Velké poděkování patří všem sponzorům a také lidem, kteří se na uspořádání víkendu podíleli.
Těšíme se na viděnou na Klubové výstavě 11.6.2022

SPONZOŘI:

JOSERA
  SCUCKA  

AGARIS  
DG Doggear  

GILIATH

Národní výstava Mladá Boleslav

Národní výstava v Mladé Boleslavi, kterou posoudil pan rozhodčí Antonín Mudra, byla opět úspěšná pro řadu členů Saluki klubu.
Titul Nejlepšího mladého v plemeni získala fenka Anusheh Century Mohabbat, Nejlepším veteránem v plemeni se stala Carissa Al Zahra, která v závěrečných soutěžích obsadila 3. místo ze všech veteránů různých plemen a úspěšný byl i její syn Imperial Al Zahra, který si vítězstvím ve třídě otevřené s titulem CAC dokončil čekatelství Českého Junior šampiona, následně se stal Národním vítězem a získal i ocenění Nejlepšího psa v plemeni (BOB)! V závěrečných soutěžích se zadařilo i skupině salu z CHS Al Zahra, která získala 1.místo v soutěži Nejlepší chovatelská skupina!

Národní výstava Klatovy

Tradiční růžová Národní výstava v Klatovech zná již své vítěze.
Titul Národního vítěze ve psech zadal rozhodčí František Bouček do třídy vítězů, psovi Ghuroob Ghazi Tall Afar, v něžném pohlaví tento titul získala taktéž vítězka třídy vítězů Gloria Al Zahra, Baghdad Tardi To The Parti si vítězstvím ve třídě otevřené s titulem CAC dokončil čekatelství Českého Junior šampiona a nejlepším psem v plemeni se stala devítiletá vítězka veteránů Carissa Al Zahra, která v závěrečných soutěžích zabodovala jako NEJLEPŠÍ VETERÁN VÝSTAVY a BIG 2 ve skupině chrtů!

Intercanis Brno

První mezinárodní výstavou letošního roku byl tradiční červnový Intercanis, konaný v Brně, jehož posuzování se zhostil pan V. Vojtek ze Slovenska.
Za členy Saluki klubu se úspěšně umístily fenky Basilah Devon Exe, která získala ze třídy mladých CAJC a BOJ a Bella Bahjah Bahamin Al Qom, která vyhrála nejlepší fenu s tituly CAC, CACIB, BOS a splnila podmínky pro udělení Mezinárodního šampiona krásy!

Klubová výstava KCHCH Konopiště

První český víkend opět ve výstavním kruhu zahájila výstava Klubu chovatelů chrtů, kam bylo přihlášeno 39 saluk, mezi nimi i řada členů Saluki klubu. Titul Klubového vítěze KCHCH ve psech pro letošní rok získal Bentley z Tripu.
Nejvíce zazářila devítiletá Carissa Al Zahra, která byla oceněna nejen Nejlepším veteránem, ale také titulem BEST OF BREED a při odpoledních soutěžích její úspěšný návrat do výstavního kruhu pokračoval tituly BEST IN SHOW Veterán a BIS II.

Klubová výstava Saluki klubu

Častolovický zámecký park přivítal v sobotu 12. 6. 2021 chovatele a majitele plemene saluki na první letošní Klubové výstavě bez zadání titulu Klubový vítěz. Po krátké ranní přepršce se za krásného počasí sešlo k posouzení celkem 49 jedinců plemene Saluki. Posuzování se ujala dlouholetá chovatelka Saluki, paní Věra Sosnová (CHS Farnáh). Již tradičně se v rámci výstavy uskutečnila soutěž o Nejlepší hlavu a Nejlepší pohyb v plemeni. Nominaci obdrželi vybraní jedinci již při individuálním posouzení ve třídě. Součástí výstavy byla soutěž Nejlepší chovatelská skupina a Nejlepší pár výstavy.
Největší úspěchy zaznamenali:
Gloria Al Zahra - BEST OF BREED,
Ghuroob Ghazi Tall Afar- BEST OF OPPOSITE SEX
Anusheh Century Mohabbat – BEST JUNIOR IN BREED
Carissa Al Zahra - BEST VETERAN IN BREED
Aurelie Tawalla - Nejlepší štěně
Dakarai av Min Tera - Nejlepší dorost
Nejlepší pár - Dioskury Ram Rammah a Bella Bahjah Bahamin Al Qom
Nejlepší chovatelská skupina - Al Zahra
Nejlepší hlava - Carissa Al Zahra
Nejlepší pohyb - Viva La Dioskury S Berega Turi
Velké poděkování patří nejen samotným vystavovatelům a čtyřnohým mazlíčkům, kteří vytvořili pohodovou a přátelskou atmosféru, ale také sponzorům, kteří obdarovali účastníky výstavy krásnými cenami.
Sponzory letošní Klubové výstavy Saluki klubu byli:
Krmivo Brit, DG Dog Gear, Agaris, Decor Wood, Gilliath, Tawalla, Magistra lékárny, Natureca, Soleille-Art, Sighthound Park Dětřichovec, Primus, CZArts Romana Nagyová, Kiddy-Boo, Dogg, Royal Pets, PASTA – Jelení paroží pro psy, Upeču to Adéla Birošová, Paws Print, Sweetenergy.cz, Stromy života od Tree, pejskonožky.cz, vystavnivoditko.cz a Michaela Knoppová.
V neposlední řadě děkujeme také firmě Barevne-Kokardy.eu za ručně vyrobené kokardy pro vítěze, všem členům i nečlenům klubu, kteří se podíleli na organizaci, zejména Kláře Krpelánové, Josefu Macháčkovi, Adamovi Hořánkovi, Kristýně Ustohalové, Soně Lichnovské a Magdě Machové za výtečné a tématické občerstvení.
Všem zúčastněným gratulujeme!

TOP SHOW SALUKI 2020

Letošní sezóna nedovolila takový počet výstav jako v uplynulých letech. Přesto, i přes neustálé odvolávání a posouvání akcí, proběhlo výstav poměrně dost, jak v ČR, tak i v zahraničí. Některé za změněných podmínek, než jsme zvyklí, jako například vystavování v roušce a bez závěrečných soutěží. Přesto se do bodování o nejlepší výstavní saluki dostalo 15 psů a 14 fen. Vítězem ve psech se stal Bentley z Tripu se 217 body, který si bodový náskok zajistil již v červenci cestou na výstavní maraton do Bulharska. Ve fenách zvítězila Harmony Al Zahra, u které je zajímavostí, že 417 ze svých celkových 419 bodů zvládla "nasbírat" před nástupem covidu, tedy během ledna a února. Poté již se svou chovatelkou očekávaly lidské miminko v pohodlí a bezpečí domova.

POŘADÍ TOP SHOW SALUKI 2020 - PSI
1. Bentley z Tripu (217 bodů)
2. Baghdad Tardi To The Parti (198 bodů)
3. Emir Tall Afar (111 bodů)
4. Bastyen Giliath (103 bodů)
5. Imran Ciyar Rihh (58 bodů)

POŘADÍ TOP SHOW SALUKI 2020 - FENY
1. Harmony Al Zahra (419 bodů)
2. Gloria Al Zahra (207 bodů)
3. Canapus Quilaysa (119 bodů)
4. Bissana Giliath (86 bodů)
5. Innocence Al Zahra (78 bodů)

TOP SPORT SALUKI 2020

Covidová epidemie zasáhla i ve sportu, zejména na jaře, kdy byl rušen jeden závod za druhým, a tak se nečekané stalo realitou… Dilafroze Yrtep zvládla seznámení s ženichem, zabřeznout, odrodit, vychovat štěňátka a ještě se vrátit na trať a obhájit první místo z osmi bodujících fen s 221 body. Ve psech se bodování účastnilo devět psů a první místo připadlo Bentleymu z Tripu s počtem 231 bodů.

POŘADÍ TOP SPORT SALUKI 2020 - PSI
1. Bentley z Tripu (231 bodů)
2. Ali Lilhaya (57 bodů)
3. Collin Deluca Moravia (46 bodů)
4. Abbas Lilhaya (41 bodů)
5. Arpak Faravahar (41 bodů)

POŘADÍ TOP SPORT SALUKI 2020 - FENY
1. Dilafroze Yrtep (221 bodů)
2. Larabee Azadi Al Djibaajah (159 bodů)
3. Viva La Dioskury S Berega Turi (77 bodů)
4. Aida Lilhaya (30 bodů)
5. Cashmere Deluca Moravia (13 bodů)

Dostihový vítěz 2020

Vzhledem k vládním opatřením, která zasáhla do počtu uskutečněných dostihů, předsednictvo ČMKU povolilo zmírnění podmínek pro udělení titulu Dostihový vítěz 2020. Stal se jím Casanova Deluca Moravia, pro kterého byla tato sezóna zároveň první sportovní sezónou v životě. Ve fenách se ani pro tento rok bohužel žádné umístění nezadalo.

Coursingový vítěz 2020

Navzdory komplikovanému roku, který příliš nepřál kynologickým akcím, můžeme přivítat v řadách Saluki klubu Coursingové vítěze pro rok 2020. Z řad psů získal výše zmíněné ocenění Bentley z Tripu se ziskem 65 bodů, zatímco mezi fenami opanovala tuto soutěž Dilafroze Yrtep se ziskem 67 bodů, která navíc splnila i podmínky pro udělení titulu Mezinárodní coursingový šampion.
Třetí příčku mezi psy obsadil rovněž člen Saluki klubu Faravahar Arpak se ziskem 33 bodů a druhé místo mezi fenami vyběhala Larabee Azadi Al Djiibaajah se ziskem 63 bodů.
Jedincům i majitelům děkujeme za reprezentaci a gratulujeme!

VÍTĚZ PRO KRÁSU A VÝKON 2020

I přes zrušení dvou akcí klubu v první polovině roku se podařilo další dvě akce během jednoho zářijového víkendu uspořádat. Díky tomu, mohla soutěž sčítající body z výstavy i coursingu pořádaného naším klubem proběhnout. Vítězové pro krásu i výkon se tedy našli. Stali se jimi Bentley z Tripu a Gloria Al Zahra.

POŘADÍ VÍTĚZ PRO KRÁSU A VÝKON 2020 - PSI
1. Bentley z Tripu (27 bodů)
2. Ali Lilhaya (19 bodů)
3. Collin Deluca Moravia (18 bodů)
Davu Jumanji L'Ebony (18 bodů)
4. Abbas Lilhaya (16 bodů)

POŘADÍ VÍTĚZ PRO KRÁSU A VÝKON 2020 - FENY
1. Gloria Al Zahra (51 bodů)
2. Viva La Dioskury S Berega Turi (23 bodů)
3. Dilafroze Yrtep (22 bodů)
4. Baráa Sayah (17 bodů)
5. Daniya Al Naqawa (15 bodů)

Vážení členové Saluki klubu

Saluki klub byl osloven Dostihovou a Coursingovou komisí ČMKU s žádostí o pomoc.

Vážení přátelé coursingu,
máme pro Vás skvělou zprávu, ČR získala ME v coursingu pro rok 2022.
Takto velká akce však nepůjde uspořádat bez vzájemné spolupráce a nadšení, hledáme proto členy do přípravného výboru akce, spolupracovníky a dobrovolníky.
Zamyslete se proto ve svých domovských organizacích, jak můžete přispět ke zdárnému zvládnutí celého mistrovství.
Bez Vás to nepůjde!
Aktuálně hledáme vhodný prostor se zázemím pro 3 dráhy.

Děkujeme za Vaše zpětné reakce.

za DaCK
Eva Jeník Dufková

VV klubu přislíbil naši pomoc při přípravě a pořádání této akce. Tímto bych chtěl oslovit Vás, členskou základnu, s prosbou o pomoc při tak významné události, jakou ME v coursingu bezpochyby je. Rád bych, aby toto mistrovství proběhlo alespoň tak, jako námi pořádané coursingy v předchozích letech a po skončení jsme si mohli říct, že jsme to zvládli.
S případnými Vašimi nápady, dotazy a přísliby pomoci s pořádáním se prosím obracejte na mě a já je za klub budu tlumočit DaCK.

Za VV
Michal Beneš

Smuteční záležitosti se slevou

Oznamujeme všem členům, že Saluki klub ČR uzavřel partnerskou dohodu s krematoriem pro zvířata KERBEROS. Členové klubu tak mají u firmy KERBEROS slevu 10% na všechny smuteční služby. Podmínky pro uplatnění slevy budou uvedeny v klubovém Zpravodaji nebo případně na dotaz na výbor klubu.

DG DogGear stálým partnerem Saluki klubu

Účastníci akcí pořádaných Saluki klubem se mohou vždy těšit na dárky od DG DogGear vše pro chrty. Děkujeme paní Renátě Mildner za dlouhodobou podporu a spolupráci.

Saluki - Základní informace o plemeni saluki. Přehled historie, standardu a zdraví. Kalendář - Podívejte se na úplný přehled akcí, které se chystají v nejbližší době.
Chovní psi a feny - Přehled chovných psů a fen. Šampióni - Seznam šampiónů chovaných mezi členy Saluki klubu.
Chovatelské stanice - Chovatelské stanice a chovatelé sdružení v Saluki klubu. Štěňata - Štěňata chovatelských stanic členů Saluki klubu.Všechna práva vyhrazena. Tento web a veškerý jeho obsah je chráněn autorskými právy.
Žádný, na tomto webu uvedený materiál, nesmí být použit bez svolení Saluki klubu ČR.