Vyhledání psa

Jednoduše najděte psa registrovaného na tomto webu.

Zadejte prosím jméno nebo jeho část a stiskněte šipku pro vyhledání.

Jméno psa:

Klubové akce

Anketa

ČeskoMoravská Kynologická Unie

Saluka (Perský chrt)

MVP České Budějovice

Mezinárodní výstava, které měla původní datum konání v dubnu a švýcarského rozhodčího, ale kvůli koronavirové krizi byla přesunuta s výměnou za českého rozhodčího pana Vladimíra Panušku, proběhla za slunného počasí 10.10.2021 s počtem 29 přihlášených saluk, tedy druhé nejpočetnější plemeno mezi chrty.
Tituly BOB, BOS i BOV (nejlepší v plemeni, nejlepší opačného pohlaví, nejlepší veterán) putovaly do řad členů Saluki klubu.
Titul BOB získala letošní Světová vítězka Gloria Al Zahra,
která v závěrečných soutěžích vyhrála i titul BIG (nejlepší chrt výstavy), titulem BOS spolu s prvním titulem CACIB byl oceněn Imperial Al Zahra a BOV získala Carissa Al Zahra, která v závěrečných soutěží postoupila do TOP 5 veteránů výstavy.
V závěrečných soutěžích se také ukázala skupina Al Zahra, která se umístila na 2. místě této chovatelské soutěže.

SVĚTOVÁ VÝSTAVA PSŮ 2021

Prestižní Světová výstava psů, která každý rok střídá místo svého konání po celém světě, se tento rok přesunula do České republiky.
Brněnské výstaviště takovou výstavu za svoji historii hostilo potřetí,
ale tentokrát ji mohli diváci závěrečných soutěží sledovat také online.
Rozhodčím pro 92 přihlášených saluk byl Rui Alberto De Oliveira z Portugalska. Výstavy se zúčastnilo 36 saluk českých majitelů.
Členové saluki klubu se v konkurenci zahraničních účastníků neztratili a několikrát se umístili v oficiálním čtyřmístném pořadí včetně titulu Světového vítěze, který je v českém chovu zadán poprvé v historii:

VÝSLEDKY UMÍSTĚNÝCH ČLENŮ SALUKI KLUBU:
PSI /třída,počet/:
dorostu (3): Arezzo Tawalla - VN 2
pracovní (2): Bentley z Tripu - V 1/2, CAC
mezitřída (4): Ares Assassin Saloém's - V 1, CAC
Akechi Yon Sunaarashi - V 2, res.CAC
Alucard Ni Sunaarashi - V 4
šampionů krátkosrstý (1): Collin Deluca Moravia - V 1, CAC
šampionů dlouhosrstý (13): Guardian Al Zahra - V 3
třída veteránů (3): Bahaador al-Quadar - V 2
Amani Sayah - V 3
FENY /třída,počet/:
dorostu (3): Aurelie Tawalla - VN 3
mladých (7): Basilah Devon Exe - V 3
mezitřída (5): Everlasting Love Yrtep - V 2, res.CAC
otevřená (8): Innocence Al Zahra - V 4
pracovní (1): Larabee Azadi Al Djiibaajah - V 1, CAC
šampionů (10): Gloria Al Zahra - V 1, CAC, SVĚTOVÝ VÍTĚZ, BOS
veteránů (5): Carissa Al Zahra - V 3

TITULY SVĚTOVÝCH VÍTĚZŮ 2021
Světová naděje 2021 /štěňat/ (fena) - Arabica Holy Cakra's Lily
chov: Diana Andrysiak-Podrażka, PL , maj: Hidemitsu Shibuya, JPN
Světová naděje 2021 /dorostu/ (pes) - Celestian Love Is A Drug
chov: Darko Petreski, HR , maj: Darko Petreski + Nina Božac, HR
Světová naděje 2021 /dorostu/ (fena) - Fiddiya Al Naqawa
chov + maj: Svetlana Panova, DE

Světový vítěz mladých 2021 (pes) - Qirmizi Sondrio
chov: Nicklas Eriksson, SE , maj: Ute Lennartz, DE + Nicklas Eriksson, SE
Světový vítěz mladých 2021 (fena)- Qirmizi Shirwani
chov: Nicklas Eriksson, SE , maj: Sabine & Katja Rauhut, DE

Světový vítěz 2021 (pes) + BOB Elamir Gypsy Power
chov: Mario Cabral, PT , maj: Nicklas Eriksson, SE
Světový vítěz 2021 (fena) + BOS - Gloria Al Zahra
chov: Petra Pudová, CZ , maj: Nikol Němcová, CZ

Světový vítěz veterán 2021 (pes) - Macello Sawahin
chov: Dagmar Hintzenberg-Freisleben, DE , maj: Anke Severidt Frank, DE
Světový vítěz veterán 2021 (fena) + BOV - Badavie Miriel
ch: Maria Nordin, SE , maj: Monica Otto, SE

Saluki víkend - Farmy Ptýrov

Téměř přesně po roce se opět konal „saluki“ víkend“, tentokrát v krásném prostředí jezdeckého areálu Farmy Ptýrov nedaleko Mladá Boleslavi. V sobotu 11.9. proběhl CACT bodovací coursing a v neděli 12.9. klubová výstava zadáváním titulu Klubový vítěz. Při coursingu nás maličko zdržela dešťová přeháňka před 2. kolem, ale na vyhlašování výsledků už zase svítilo sluníčko. Titul Best ofField získal whippet Anna Chloe Bon Esprit s celkovým počtem 358 bodů. Na klubovou výstavu přijel posuzovat pan ing. RóbertKanás ze Slovenska. Titul Best ofBreed vybojovala fena Gloria Al Zahra, Best ofOppozite Sex pes Casanova Deluca Moravia, Nejlepší mladý fena Diva d´avatar z Tripu, Nejlepší dorost fena Aurelie Tawalla a Nejlepším veteránem se stala fena Calypso Yrtep. Kromě těchto titulů proběhla i tradiční soutěž o nejlepší hlavu a pohyb. V této soutěži si titul nejlepší hlava odnesl pes Arshan Dumont a v pohybu mu sekundovala Gloria Al Zahra.

Obě akce proběhly v přátelské atmosféře milovníků našich chrtích miláčků,vítězům gratulujeme! Velké poděkování patří všem sponzorům a také lidem, kteří se na uspořádání víkendu podíleli.
Těšíme se na viděnou na Klubové výstavě 11.6.2022

SPONZOŘI:

JOSERA
  SCUCKA  

AGARIS  
DG Doggear  

GILIATH

Národní výstava Mladá Boleslav

Národní výstava v Mladé Boleslavi, kterou posoudil pan rozhodčí Antonín Mudra, byla opět úspěšná pro řadu členů Saluki klubu.
Titul Nejlepšího mladého v plemeni získala fenka Anusheh Century Mohabbat, Nejlepším veteránem v plemeni se stala Carissa Al Zahra, která v závěrečných soutěžích obsadila 3. místo ze všech veteránů různých plemen a úspěšný byl i její syn Imperial Al Zahra, který si vítězstvím ve třídě otevřené s titulem CAC dokončil čekatelství Českého Junior šampiona, následně se stal Národním vítězem a získal i ocenění Nejlepšího psa v plemeni (BOB)! V závěrečných soutěžích se zadařilo i skupině salu z CHS Al Zahra, která získala 1.místo v soutěži Nejlepší chovatelská skupina!

Národní výstava Klatovy

Tradiční růžová Národní výstava v Klatovech zná již své vítěze.
Titul Národního vítěze ve psech zadal rozhodčí František Bouček do třídy vítězů, psovi Ghuroob Ghazi Tall Afar, v něžném pohlaví tento titul získala taktéž vítězka třídy vítězů Gloria Al Zahra, Baghdad Tardi To The Parti si vítězstvím ve třídě otevřené s titulem CAC dokončil čekatelství Českého Junior šampiona a nejlepším psem v plemeni se stala devítiletá vítězka veteránů Carissa Al Zahra, která v závěrečných soutěžích zabodovala jako NEJLEPŠÍ VETERÁN VÝSTAVY a BIG 2 ve skupině chrtů!

Intercanis Brno

První mezinárodní výstavou letošního roku byl tradiční červnový Intercanis, konaný v Brně, jehož posuzování se zhostil pan V. Vojtek ze Slovenska.
Za členy Saluki klubu se úspěšně umístily fenky Basilah Devon Exe, která získala ze třídy mladých CAJC a BOJ a Bella Bahjah Bahamin Al Qom, která vyhrála nejlepší fenu s tituly CAC, CACIB, BOS a splnila podmínky pro udělení Mezinárodního šampiona krásy!

Klubová výstava KCHCH Konopiště

První český víkend opět ve výstavním kruhu zahájila výstava Klubu chovatelů chrtů, kam bylo přihlášeno 39 saluk, mezi nimi i řada členů Saluki klubu. Titul Klubového vítěze KCHCH ve psech pro letošní rok získal Bentley z Tripu.
Nejvíce zazářila devítiletá Carissa Al Zahra, která byla oceněna nejen Nejlepším veteránem, ale také titulem BEST OF BREED a při odpoledních soutěžích její úspěšný návrat do výstavního kruhu pokračoval tituly BEST IN SHOW Veterán a BIS II.

Klubová výstava Saluki klubu

Častolovický zámecký park přivítal v sobotu 12. 6. 2021 chovatele a majitele plemene saluki na první letošní Klubové výstavě bez zadání titulu Klubový vítěz. Po krátké ranní přepršce se za krásného počasí sešlo k posouzení celkem 49 jedinců plemene Saluki. Posuzování se ujala dlouholetá chovatelka Saluki, paní Věra Sosnová (CHS Farnáh). Již tradičně se v rámci výstavy uskutečnila soutěž o Nejlepší hlavu a Nejlepší pohyb v plemeni. Nominaci obdrželi vybraní jedinci již při individuálním posouzení ve třídě. Součástí výstavy byla soutěž Nejlepší chovatelská skupina a Nejlepší pár výstavy.
Největší úspěchy zaznamenali:
Gloria Al Zahra - BEST OF BREED,
Ghuroob Ghazi Tall Afar- BEST OF OPPOSITE SEX
Anusheh Century Mohabbat – BEST JUNIOR IN BREED
Carissa Al Zahra - BEST VETERAN IN BREED
Aurelie Tawalla - Nejlepší štěně
Dakarai av Min Tera - Nejlepší dorost
Nejlepší pár - Dioskury Ram Rammah a Bella Bahjah Bahamin Al Qom
Nejlepší chovatelská skupina - Al Zahra
Nejlepší hlava - Carissa Al Zahra
Nejlepší pohyb - Viva La Dioskury S Berega Turi
Velké poděkování patří nejen samotným vystavovatelům a čtyřnohým mazlíčkům, kteří vytvořili pohodovou a přátelskou atmosféru, ale také sponzorům, kteří obdarovali účastníky výstavy krásnými cenami.
Sponzory letošní Klubové výstavy Saluki klubu byli:
Krmivo Brit, DG Dog Gear, Agaris, Decor Wood, Gilliath, Tawalla, Magistra lékárny, Natureca, Soleille-Art, Sighthound Park Dětřichovec, Primus, CZArts Romana Nagyová, Kiddy-Boo, Dogg, Royal Pets, PASTA – Jelení paroží pro psy, Upeču to Adéla Birošová, Paws Print, Sweetenergy.cz, Stromy života od Tree, pejskonožky.cz, vystavnivoditko.cz a Michaela Knoppová.
V neposlední řadě děkujeme také firmě Barevne-Kokardy.eu za ručně vyrobené kokardy pro vítěze, všem členům i nečlenům klubu, kteří se podíleli na organizaci, zejména Kláře Krpelánové, Josefu Macháčkovi, Adamovi Hořánkovi, Kristýně Ustohalové, Soně Lichnovské a Magdě Machové za výtečné a tématické občerstvení.
Všem zúčastněným gratulujeme!

Vážení členové Saluki klubu

Saluki klub byl osloven Dostihovou a Coursingovou komisí ČMKU s žádostí o pomoc.

Vážení přátelé coursingu,
máme pro Vás skvělou zprávu, ČR získala ME v coursingu pro rok 2022.
Takto velká akce však nepůjde uspořádat bez vzájemné spolupráce a nadšení, hledáme proto členy do přípravného výboru akce, spolupracovníky a dobrovolníky.
Zamyslete se proto ve svých domovských organizacích, jak můžete přispět ke zdárnému zvládnutí celého mistrovství.
Bez Vás to nepůjde!
Aktuálně hledáme vhodný prostor se zázemím pro 3 dráhy.

Děkujeme za Vaše zpětné reakce.

za DaCK
Eva Jeník Dufková

VV klubu přislíbil naši pomoc při přípravě a pořádání této akce. Tímto bych chtěl oslovit Vás, členskou základnu, s prosbou o pomoc při tak významné události, jakou ME v coursingu bezpochyby je. Rád bych, aby toto mistrovství proběhlo alespoň tak, jako námi pořádané coursingy v předchozích letech a po skončení jsme si mohli říct, že jsme to zvládli.
S případnými Vašimi nápady, dotazy a přísliby pomoci s pořádáním se prosím obracejte na mě a já je za klub budu tlumočit DaCK.

Za VV
Michal Beneš

Smuteční záležitosti se slevou

Oznamujeme všem členům, že Saluki klub ČR uzavřel partnerskou dohodu s krematoriem pro zvířata KERBEROS. Členové klubu tak mají u firmy KERBEROS slevu 10% na všechny smuteční služby. Podmínky pro uplatnění slevy budou uvedeny v klubovém Zpravodaji nebo případně na dotaz na výbor klubu.

DG DogGear stálým partnerem Saluki klubu

Účastníci akcí pořádaných Saluki klubem se mohou vždy těšit na dárky od DG DogGear vše pro chrty. Děkujeme paní Renátě Mildner za dlouhodobou podporu a spolupráci.

Saluki - Základní informace o plemeni saluki. Přehled historie, standardu a zdraví. Kalendář - Podívejte se na úplný přehled akcí, které se chystají v nejbližší době.
Chovní psi a feny - Přehled chovných psů a fen. Šampióni - Seznam šampiónů chovaných mezi členy Saluki klubu.
Chovatelské stanice - Chovatelské stanice a chovatelé sdružení v Saluki klubu. Štěňata - Štěňata chovatelských stanic členů Saluki klubu.Všechna práva vyhrazena. Tento web a veškerý jeho obsah je chráněn autorskými právy.
Žádný, na tomto webu uvedený materiál, nesmí být použit bez svolení Saluki klubu ČR.