Vyhledání psa

Jednoduše najděte psa registrovaného na tomto webu.

Zadejte prosím jméno nebo jeho část a stiskněte šipku pro vyhledání.

Jméno psa:

Klubové akce

Anketa

ČeskoMoravská Kynologická Unie

Saluka (Perský chrt)

Skvělý úspěch českých saluk v Klagenfurtu

Na Mezinárodní výstavě v Klagenfurtu dne 10. 6. 2017 zazářily dvě saluky z Čech. Ze třídy veteránů získal titul BOS Elamir Adiddas, který tím potvrdit svoji stále skvělou výstavní kondici mnohonásobného šampiona a titul BOB získala vycházející hvězda Gloria Al Zahra.

Mezinárodní výstavy psů Nitra, Slovensko

Třídenní výstavní maraton byl pro saluki z ČR opravdu vydařený! CASPER Aliuzija získal svůj první slovenský CAJC, a tak se stal čekatelem Junior šampiona SK, Arshan Dumont si dokončil čekatelství Slovenského šampiona krásy s tituly CAC a res.CACIB, Impala Imperator získal všechny tři dny tituly CAC, CACIB a rozšířil své tituly o Slovenského výstavního šampiona, Aanisah z Tripu si dokončila čekatelství Slovenského Junior šampiona, Talija el Kolub taktéž zabodovala a stala se Slovenským šampionem Gloria Al Zahra si stihla začít i zakončit Slovenského Junior šampiona a byla oceněna i dvakrát nejlepším v plemeni- titulem BOB! Všem zúčastněným srdečně gratulujeme!

Summer Wind Cup a Mistrovství Moravy 2017

Dne 28.5.2017 probehl v arealu JK Blatiny coursingovy zavod Summer Wind Cup, poradany klubem North Wind club. Na startu 1000 metru dlouhe trati stanuly celkem 4 saluki a titul CACT a Mistryně Moravy 2017 připadl ani ne dvouleté, mladičké fence Daniya Al Naqawa, pro niž to byl druhý závod v životě a za psy si titul Mistr Moravy a res.CACT odvezl již osřílený závodník Futun Al Zahra.

Mezinárodní výstava Litoměřice

třídu mladých vyhrál Gronk Al Zahra, který získal i Junior BOB a v závěrečných soutěžích obdržel navíc i titul nejlepšího mladého chrta výstavy - Junior BIG. Z řad členů klubu se na vysoké pozici umístila i fenka ADENIUM OBESUM Ana´Ayizarúh Delenimentum, vystavovaná ve třídě šampionů s ohodnocením CAC, CACIB, BOS. Saluki posuzoval pan Otakar Vondrouš.

Víkend chrtů se Saluki klubem

Saluki klub připravil pro chrty a jejich majitele první květnový víkend plný zajímavých chrtích akcí. První z nich byla klubová výstava, na které skvěle posuzoval uznávaný specialista na plemeno Saluki Jean Luc Lemouzy (chovatelká stanice Al Zubeyda) a udělil následující tituly:

Nejlepší fena a BOB: DURRIYYA ARSIONÉ al-Quadar
Nejlepší pes a BOS: ALMAS Avatar Pinc
BOJ: GLORIA Al Zahra
BOV: AZIRA Yrtep
Nejlepší dorost: ABISHA ARSHAN Devon Exe
Nejlepší pár: CARTHAGO a CONNIE z Gibesovy zahrádky
Nejlepší chovatelská skupina: Al Zahra

Po klubové výstavě následovala členská schůze, kde bylo přijato 12 nových členů, z nichž všichni jsou majitelé saluk a účastní se kynologických akcí. Členskou základnu klubu tak aktuálně tvoří 52 členů.

Víkend chrtů byl završen v neděli v jezdeckém a dostihovém areálu v Kolesech mezinárodním coursingem Gold Rabbit Trophy. Na dráhu, respektive na dvě dráhy, které byly s ohledem na počet účastníků postaveny, nastoupilo 175 psů. Saluki vedle titulů CACIL a CACT bojovali i o klubový titul Vítěz pro krásu a výkon, který v kategorii psů získal Anis Avatar Pinc a ve fenách Talija el Kolub.

Děkujeme sponzorům DG DogGear a společnosti Candy zastupující krmivo K9 za hodnotné ceny pro zúčastněné.

Evropský víkend chrtů

22. a 23. července 2017 pořádáme v Praze Evropský víkend chrtů, jehož součástí budou tři výstavy. V sobotu se uskuteční prestižní Evropská speciální výstava chrtů všech plemen skupiny X. a vybraných plemen skupiny V. se zadáváním titulu F.C.I. Euro Sighthound. V neděli se pak bude konat Speciální výstava chrtů a Speciální výstava faraonských chrtů, sicilských chrtů a podengů.
Pozvání na posuzování obou výstav přijali renomovaní mezinárodní rozhodčí, kteří jsou respektováni znalci a majiteli daných plemen pro svoji odbornost a objektivnost. Saluki bude v sobotu posuzovat pan Ake Cronander (SE), v neděli pan Benjamin Sanchez Garcia (SP).
[ www.eurosighthound2017.com ]

FCI Central European Sighthound Show

Slovenský Klub chovatelů chrtů hostí strědoevropskou výstavu chrtů tento rok a pozval k posuzování rozhodčí - chovatele chrtů - z Kanady, Francie, Ameriky a Švédska.
Saluki budou posuzovat ve dnech 26.-27.8.2017 Barbara Ruth Smith, SWE (IM Blueskies Whippets) a Bo Bengtson, USA (Bohem Whippets).
[ www.fcicentraleurowinner.eu/ ]

Přihláška do Saluki klubu

Případní zájemci o členství v klubu si mohou vyžádat přihlášku u sekretáře klubu na adrese petra.pudova@salukiklub.cz.

Omezená funkčnost webových stránek

S omluvou upozorňujeme návštěvníky tohoto webu, že vzhledem k technickým problémům mohou být některá data neúplná. Na odstranění závady pracujeme a zároveň průběžně aktualizujeme a doplňujeme chybějící údaje za uplynulá období.

Saluki - Základní informace o plemeni saluki. Přehled historie, standardu a zdraví. Kalendář - Podívejte se na úplný přehled akcí, které se chystají v nejbližší době.
Chovní psi a feny - Přehled chovných psů a fen. Šampióni - Seznam šampiónů chovaných mezi členy Saluki klubu.
Chovatelské stanice - Chovatelské stanice a chovatelé sdružení v Saluki klubu. Štěňata - Štěňata chovatelských stanic členů Saluki klubu.Všechna práva vyhrazena. Tento web a veškerý jeho obsah je chráněn autorskými právy.
Žádný, na tomto webu uvedený materiál, nesmí být použit bez svolení Saluki klubu ČR.