Vyhledání psa

Jednoduše najděte psa registrovaného na tomto webu.

Zadejte prosím jméno nebo jeho část a stiskněte šipku pro vyhledání.

Jméno psa:

Klubové akce

Anketa

ČeskoMoravská Kynologická Unie

Saluka (Perský chrt)

Vyšetření srdce

Saluki klub začal aktivně spolupracovat s Veterinární a farmaceutickou univerzitou v Brně. V listopadu proběhla klinická vyšetření (s RTG, EKG a Dopplerem) několika jedinců a v rámci kapacity a průběhu provozu kliniky jsou plánované další pravidelné návštěvy. Jedna z dalších proběhne v půli prosince, bohužel všechna místa jsou kvůli velkému zájmu z řad chovatelů i majitelů již rezervována. Pokud máte zájem na vývoji plemene a vyšetření své saluki, prosím kontaktujte poradce chovu o další připravovaný termín na leden 2017. Věříme, i když prozatím náš klub nemá vyšetření srdce povinné, že majitelům saluki záleží na zdraví svých členů rodiny. Těm, kteří již vyšetření podstoupili, srdečně děkujeme, že jim zdraví saluk není lhostejné.

CACIB Nitra

Výsledky prosincové Nitry jsou již na našich webových stránkách.
Gratulujeme Calypso Yrtep ke splnění podmínek k udělení Slovenského šampiona s tituly CAC, res.CACIB a "Joemu" Impala Imerator k získání titulů CAC, CACIB, BOS.

FUTUN Al Zahra - Coursingový vítěz 2016

Gratulujeme všem salukám, které se umístily v soutěži o titul Coursingový vítěz. Mezi psy získal nejvíce bodu a titul Coursingový vitěz Futun Al Zahra (Falco) majitelky Martiny Ryslerové. Na 2. místě se umísti ALMAS AVATAR Pinc.
Mezi fenami získala titul Coursingový vítěz 2016 ASMA Al Nasya, 2. místo vyběhala TALIJA el Kolub majitelky Evy Hromadové a její SALOME el Kolub obsadila místo 4. Na 3. místě se umístila Atlantis Child Ana´Ayizarúh Delenimentum.

AHLAM Sayah - Dostihový vítěz 2016

AHLAM Sayah majitelky Kamily Havrdové vyběhal v roce 2016 na dostihové dráze titul Dostihový vítěz. Gratulujeme.

První saluka v Československu

Před padesáti lety, přesně 18. 10. 1966, se narodila v Holandsku chovatelce paní E. Pauptit saluka El Edo van de Oranje Menege. Jejím majitelem se stal pan Oldřich Urban a tato saluki se stala první oficiálně dovezenou do tehdejšího Československa. Pan Urban se s ní aktivně účasnil i výstav a společně zíslali titul Šampion ČSSR.

Klub se výrazně rozrostl, nyní máme 46 členů!

V sobotu 29. 10. se v Praze konala valná hromada klubu. Přijaty byly nové stanovy, které odpovídají požadavkům občanského zákoníku. Název klubu nově doplňuje zkratka z.s., znamenající zapsaný spolek. Změněno bylo také sídlo klubu. Nově je adresa klubu Trní 1992/25, 193 00 Praha 9 – Horní Počernice.
Na valné hromadě byli také přijati noví členové. Za poslední dva měsíce se do klubu přihlásilo
16 zájemců
, z nichž jsou všichni majitelé saluk a většina se aktivně účastní kynologických akcí. Nyní má klub 46 členů, což je historický rekord!
Doufáme, že to ale není číslo konečné a změny v klubu přilákají ještě více majitelů saluk :-)

Představitelé klubu

3. září 2016 proběhla po 5 letech volební valná hromada klubu. Zvolen byl nový předseda klubu, členové výkonného výboru i kontrolní komise.

Předseda klubu, předseda výkonného výboru a statutární orgán klubu:
Ing. Dana Václavíková
[ více ]

Přihláška do Saluki klubu

Případní zájemci o členství v klubu si mohou vyžádat přihlášku u sekretáře klubu na adrese petra.pudova@salukiklub.cz.

Omezená funkčnost webových stránek

S omluvou upozorňujeme návštěvníky tohoto webu, že vzhledem k technickým problémům mohou být některá data neúplná. Na odstranění závady pracujeme a zároveň průběžně aktualizujeme a doplňujeme chybějící údaje za uplynulá období.

Saluki - Základní informace o plemeni saluki. Přehled historie, standardu a zdraví. Kalendář - Podívejte se na úplný přehled akcí, které se chystají v nejbližší době.
Chovní psi a feny - Přehled chovných psů a fen. Šampióni - Seznam šampiónů chovaných mezi členy Saluki klubu.
Chovatelské stanice - Chovatelské stanice a chovatelé sdružení v Saluki klubu. Štěňata - Štěňata chovatelských stanic členů Saluki klubu.Všechna práva vyhrazena. Tento web a veškerý jeho obsah je chráněn autorskými právy.
Žádný, na tomto webu uvedený materiál, nesmí být použit bez svolení Saluki klubu ČR.