Vyhledání psa

Jednoduše najděte psa registrovaného na tomto webu.

Zadejte prosím jméno nebo jeho část a stiskněte šipku pro vyhledání.

Jméno psa:

Klubové akce

Anketa

ČeskoMoravská Kynologická Unie

Saluka (Perský chrt)

Klubová výstava

se uskutečnila dne 19.5.2018 v soukromém výstavním areálu Veroniky Šiklové, která jej pro tuto klubovou výstavu Saluki klubu propůjčila a zajistila k tomu i potřebné zázemí. Saluki proplouvaly výstavním kruhem prozářeným slunečními paprsky, kde se střídaly po důkladném posouzení paní rozhodčí Dagmar Hitzenberg-Freisleben z Německa, která je v kynologickém světe dobře známá jako chovatelka plemene Saluki pod chovatelskou stanicí Sawahin.

Hned při přejímce obdrželi všichni vystavovatelé dárek Saluki klubu – coursingové PEXESO a nárameník na čísla značky Glamorous Dogs, který vystavovatelům na této klubové výstavě věnovala Helena Laubeová. Všichni si také hned u přejímky mohli vybrat ze starších čísel časopisu Pes přítel člověka plného odborných článků, které neztrácejí na aktuálnosti.
Na vítěze čekala spousta krásných cen, které byli věnovány partnery Saluki klubu:
Glamorous Dogs Heleny Laubeové, která věnovala navíc ještě obojky
Super-granule.cz
Kennel z Tripu Jitky Matelové ve spolupráci s THE SNOOD FAKTORY věnoval ušanky
Vetamix
Žaneta Šulcová věnovala kryty na telefony zdobené obrázky saluk
DG DogGear – vše pro chrty Renáty Mildner, která věnovala deky pro BOB a BOS

Všichni dostali kvalifikovaný posudek své saluky, někteří doplněný i tituly:
Churoob Ghazi Tall Afar – Nejlepší dorost
Amani Sayah – BOV
Oman Said Ter Dolen – Nejlepší pes, BOS
Basheera z Tripu – BOJ
Dilafroze Yrtep – Nejlepší fena, BOB

Hunter Al Zahra získáním ocenění CAJC splnil podmínky pro udělení titulu Český junior šampion.

Na závěr výstavy jsme poděkovali paní rozhodčí krásným dárkem, hedvábnou šálkou s motivy běžících saluk, kterou pro ní vyrobila Hana Jirásková.

Děkujeme všem, kteří se klubové výstavy zúčastnili a přispěli k příjemně strávenému výstavnímu dni. Děkujeme všem, kteří věnovali dárky a obohatili tak tuto klubovou výstavu. A samozřejmě gratulujeme vítězům!

Svatba v Saluki klubu

Zámek Třebešice se stal dějištěm svatby dlouholeté členky Saluki klubu Terezky Pokorné. Při tak významném životním kroku ji doprovázely i její dvě saluky. Doplňovaly tak harmonii lásky a štětí vyznívající z každého detailu svatebního dne. Přejeme novomanželům spoustu nádherných společných zážitků, při kterých nechť nikdy nechybí saluky.

Mezinárodní výstava Łódź

Gloria Al Zahra se vydala prozkoumat, jak bije srdce Polska - město Łódź, při příležitosti Mezinárodní výstavy za posuzování srbského rozhodčího Nemanja Jovanovic. Tepny města zřejmě neměla tolik času prozkoumat, ale srdce pana rozhodčího roztlouklo naším směrem do Čech a to konkrétně pro Glorii, kterou kromě překrásných slov ocenil tituly CWC, CACIB, Nejlepší fena, BOB !
Gloria si zároveň připsala do své sbírky další titul - Šampion Polska !
Gratulujeme!

Bentley z Tripu

se na mezinárodní výstavě CACIB Prague Expo Dog dne 6.5.2018 úspěšně probojoval výstavním kruhem do kruhu závěrečného, kde v soutěži o nejlepšího mladého chrta výstavy získal 3. místo a titul Junior BIG III. Gratulujeme.

Coursing - Mistrovství České republiky

Mistrovství ČR v coursingu proběhlo v sobotu 28. 4. 2018 na dostihovém závodišti v Pardubicích. Dostihový spolek propůjčil pro tuto akci nádherné prostory poskytující komfort všem účastníkům, ať už dvounohým, tak i čtyřnohým. Běhalo se na dvou drahách, které technicky zajišťoval Czech Coursing Club a Nord Coursing Club. K pohodě závodního dne přispělo nepochybně i krásné slunné počasí. Takovýto významný závod, jakým Mistrovství ČR bezesporu je, na tak prestižním místě, jakým je dostihové závodiště v Pardubicích, si nemohla nechat ujít ani televize Prima a tak jsme ve večerních zprávách mohli vidět z tohoto závodu reportáž.

Závodu se zúčastnilo téměř 150 psů a nikdo neodjel s prázdnou. Hned u přejímky si všichni mohli vybrat z mnoha čísel časopisů Pes přítel člověka, které věnovala redakce časopisu. Každý navíc dostal společenskou hru PEXESO s obrázky plemen psů závodících v coursingu. Tento dárek připravil Saluki klub ve spolupráci s fotografkou Markétou Sousedíkovou a výrobu sponzoroval kennel Z Tripu.

Vítězové si odvezli bohaté ceny od partnerů DG DogGear, Super-granule.cz, VETAMIX a Pes přítel člověka.

Titul Mistr ČR za plemeno Saluki získali:
fena - Viva La Dioskury S Berega Turi majitelky Ulyany Sundukové z Ruska
pes – Futun Al Zahra majitelky Martiny Ryslerové.

Všem účastníkům gratulujeme k jejich umístění a partnerům děkujeme za krásné ceny a dárky!

Mandát vedení klubu potvrzen

Po roce a půl se vracíme k volební valné hromadě Saluki klubu Česká republika. Z této valné hromady vzešlo nejen nové vedení klubu, ale také obvinění z nezákonnosti postupu a neregulérnosti voleb, neboť bývalé vedení klubu výsledky voleb nepřijalo. Bývalá předsedkyně V. Hradecká spolu s další členkou bývalého výkonného výboru klubu M. Pařízkovou podaly na Saluki klub soudní žalobu, která však byla usnesením soudu zamítnuta, čímž byla potvrzena jak regulérnost voleb, tak i mandát současného vedení klubu.

Vítěz pro krásu a výkon

Přicházíme s další, doufáme, že pozitivní změnou! Klubový vítěz pro krásu a výkon, se již nebude počítat pouze z jedné výstavy a jednoho coursingu, ale ze dvou výstav a dvou coursingů. Důvodem změny bylo, aby soutěž byla zajímavější a aby se mohlo zúčastnit, co nejvíce pejsků. Podmínkou je účast, alespoň na jedné klubové výstavě a jednom coursingu pořádaným Saluki klubem v daný kalendářní rok. Pro tuto soutěž nemusíte nic posílat, všechno spočítáme za vás. Po uskutečnění všech klubových akcí budou vítězové zveřejněni na webu Saluki klubu a při nejbližší příležitosti předány ceny. Detailní pravidla a bodování obdrží členové klubu e-mailem.

Smuteční záležitosti se slevou

Oznamujeme všem členům, že Saluki klub ČR uzavřel partnerskou dohodu s krematoriem pro zvířata KERBEROS. Členové klubu tak mají u firmy KERBOROS slevu 10% na všechny smuteční služby. Podmínky pro uplatnění slevy budou uvedeny v klubovém Zpravodaji nebo případně na dotaz na výbor klubu.

Informace pro členy klubu

Číslo účtu u Komerční banky: 115-1589840217/0100 (platby v CZK)
IBAN pro platby v EUR: CZ4901000001155191140227
SWIFT code: KOMBCZPPXXX

Výše členských příspěvků: 400 Kč pro stávající členy, 450 Kč pro nové členy.

Případní zájemci o členství v klubu si mohou vyžádat přihlášku u sekretáře klubu na adrese petra.pudova@salukiklub.cz.

Omezená funkčnost webových stránek

S omluvou upozorňujeme návštěvníky tohoto webu, že vzhledem k technickým problémům mohou být některá data neúplná. Na odstranění závady pracujeme a zároveň průběžně aktualizujeme a doplňujeme chybějící údaje za uplynulá období.

Saluki - Základní informace o plemeni saluki. Přehled historie, standardu a zdraví. Kalendář - Podívejte se na úplný přehled akcí, které se chystají v nejbližší době.
Chovní psi a feny - Přehled chovných psů a fen. Šampióni - Seznam šampiónů chovaných mezi členy Saluki klubu.
Chovatelské stanice - Chovatelské stanice a chovatelé sdružení v Saluki klubu. Štěňata - Štěňata chovatelských stanic členů Saluki klubu.Všechna práva vyhrazena. Tento web a veškerý jeho obsah je chráněn autorskými právy.
Žádný, na tomto webu uvedený materiál, nesmí být použit bez svolení Saluki klubu ČR.