Vyhledání psa

Jednoduše najděte psa registrovaného na tomto webu.

Zadejte prosím jméno nebo jeho část a stiskněte šipku pro vyhledání.

Jméno psa:

ČeskoMoravská Kynologická Unie

Saluka (Perský chrt)

SVĚTOVÁ VÝSTAVA PSŮ 2018

Český chov zanechal stopu ve světové historii plemene saluki!
Ve velké konkurenci 127 saluk, která bývá na takovýchto prestižních výstavách, plná zvučných jmen, poprvé v historii ČR získala světový titul saluka z českého chovu. Harmony Al Zahra rozjela svou výstavní kariéru mezi světové špičky získáním titulu SVĚTOVÝ VÍTĚZ MLADÝCH 2018. Úspěch české chovatelské stanice podtrhla i Gloria Al Zahra, která vyhrála svoji třídu a tak tyto dvě Al Zahří fenky nastoupily do kruhu o Nejlepší fenu ve společnosti dalších tří fen z chovu švédských Qirmizi, finských Aziz a švédských Badavie, kteří již za několik desítek let chovu mají na kontě několik Světových vítězů. V atmosféře světové výstavy všichni reprezentanti určité národnosti drží pospolu a úspěch jednotlivé saluky je chápán nejen jako úspěch té dané chovatelské stanice, ale i celé země, o to víc lze považovat při naší maličké zemi a malé salučí komunitě, za obrovský přínos a prestiž českého chovu, úspěšnost chovatelské stanice Al Zahra, která příští rok teprve oslaví 10 let od svého prvního vrhu. Gratulujeme všem salukám Al Zahra k jejich umístění a děkujeme chovatelské stanici Al Zahra za skvělou reprezentaci ČR.

 • JCh. Harmony Al Zahra - Výborná 1 /14 SVĚTOVÝ VÍTĚZ MLADÝCH 2018!

 • JCh. Hadisse Al Zahra - Výborná 3 /14 (třída mladých fen)

 • JCh. CH. Guardian Al zahra - Výborná, TOP 6 (třída otevřená psi)

 • BIS, JBIS, EJW'17, ESJH'17, Ch., Grand & Multi JCh. Gloria Al Zahra - Výborná 1 /14 Vítězka třídy otevřené!

 • BIS, JBIS, VBIS, EW'12, EJW'10, ESJW'10, ESJW'13, ESVW'18, Grand & Multi Ch., JCh. Azhara Al Zahra - Výborná 2 /5 (třída veteránů feny)


 • FCI Eurosighthound 2018

  Letošní evropská speciální výstava chrtů se konala při příležitosti Světové výstavy psů v Nizozemském Amsterdamu.
  Fenka Azhara Al Zahra, která již má ve sbírce tituly FCI Eurosighthound Junior Winner 2010, FCI Eurosighthound Winner 2013, doplnila kolekci těchto cenných titulů do kompletnosti a byla zvolena rozhočím jako vítězka třídy veteránů fen, s oceněním FCI EuroSighthound Veteran Winner 2018 !
  Další perfektně umístěnou českou saluki na této prestižní výstavě byla Hadisse Al Zahra, která se umístila na druhém místě ve třídě mladých fen!

  Sighthound Festival Donaueschingen

  Ve dnech 4.– 5.8.2018 se v německém Donaueschingenu uskutečnil prestižní evropský chrtí festival. Tohoto významném víkendu se zúčastnilo až 137 saluk. V sobotu saluki posuzovala Elena Edwards z USA (Shiraz Saluki) a v neděli pan Dominique Faure z Francie.
  Po oba dny obsadili první místo ve třídách mladých sourozenci Hunter a Harmony Al Zahra, kteří získali ocenění JVDH, JCAC, Donaueschingen Junior Winner 2018, Donaueschigen Anniversary Winner 2018.
  Hunter byl navíc oba dny vybrán jako Nejlepší mladý a v závěrečných soutěžích v konkurenci všech chrtů, včetně vyjmenovaných skupiny 5, se umístil na třetím místě JUNIOR BEST IN SHOW. Nezahálela ani jejich sestra Hadisse Al Zahra, která se umístila hned na druhém místě za Harmony, s tituly res.JVDH, res.JCAC.
  Bentley z Tripu získal jedno čekatelství VDH šampiona z mezitřídy, Guardian Al Zahra obsadil druhé místo ve třídě otevřené s titulem res.VDH,
  následně se o res.CAC utkali oba tito psi Bentley i Guardian, který tento titul získal.
  Imran Ciar Rihh získal první místo mezi veterány psy s tituly Vet-VDH, Vet-CAC, Anniversary Veteran Winner 2018.
  Ve třídě veteránů fen se stala vítěznou Azhara AL Zahra, která taktéž získala tituly Vet-VDH, Vet-CAC, Anniversary Veteran Winner 2018.
  Oba tito vítězové se utkali o Nejlepšího veterána v plemeni, který byl udělen Azhaře, která pak v závěrečných soutěžích bravurně obhájila své ocenění, výhrou titulu BEST IN SHOW VETERAN.
  Další pomyslnou třešničkou na dortu byl úspěch fenky Gloria Al Zahra, které rozhodčí udělil VDH, CAC, Nejlepší fena, Anniversary Winner 2018 a také titul BEST OF BREED z celkového počtu 112 saluk.
  V závěrečných soutěžích Gloria obsadila BEST IN SHOW 3.
  Chovatelská stanice Al Zahra se navíc stala po oba dny NEJLEPŠÍ CHOVATELSKOU SKUPINOU VÝSTAVY.

  Nedělní výstava byla celkově plná utkání mezi českými psy:
  soutěž o Junior BOB - Hunter Al Zahra x Harmony AL Zahra
  soutěž o Veterán BOB - Imran Ciar Rihh x Azhara Al Zahra
  soutěž o res.CAC psi - Bentley z Tripu x Guardian Al Zahra
  soutěž o Nejlepší fenu - Harmony Al Zahra x Gloria Al Zahra x Azhara Al Zahra

  Saluki Al Zahra se prosadily v tvrdé švédské konkurenci!

  Al Zahra tým, který se vypravil se čtyřmi svými svěřenci na tři prestižní výstavy Saluki Club Jubilee Weekend (k oslavě 50. výročí švédského Saluki klubu) & Skokloster Summer Show konané poblíž Stockholmu, dosáhl v silné konkurenci 219 jedinců a 17 chovatelských stanic nečekaných, skvělých výsledků pod drobnohledem rozhodčích: Deric Aube (Z'Bee Salukis, USA), Shuichi Suda (Vogue Salukis, Japonsko), Bitte Ahrens (Itálie), Barbara Ruth Smith (Švédsko), Robert Stein (USA).

  První místo a udělení titulu BEST IN SHOW Chovatelská skupina od respektovaného rozhodčího Shuichi Suda ocenili i místní chovatelé, kteří bezprostředně po soutěži přispěchali se svými gratulacemi. Rozhodčí při detailním posouzení, které není obvyklé ani na významných mezinárodních výstavách, ocenil krásný typ hlav, výraz, úhlení končetin, lehký a hladký pohyb. Následující den byla chovatelské skupině Al Zahra udělena Čestná cena a druhé místo, rozhodčím Dericem Aubem z USA.

  Výborných výsledků dosáhli všichni účastníci Al Zahra týmu i při individuálním posuzování ve svých velmi početně obsazených třídách (před lomítkem je uvedeno individuální pořadí, za lomítkem pak počet účastníků v dané třídě).
  Vedle obrovského počtu účastníků stojí za pozornost i skutečnost, že titul CERT (čekatelství pro udělení Švédského šampiona) se uděluje pouze jednomu jedinci v pohlaví. Po skončení výstavy se tedy tímto titulem může pyšnit maximálně jeden pes a jedna fena v daném plemeni.

  27.7. Jubilejní klubová výstava švédského Saluki klubu

   Azhara Al Zahra - Výborná 3 /15, CK
   Gloria Al Zahra - Výborná 2 /31, CK, res. CERT
   Etham Al Zahra - Výborná 4 /6
   Hadisse Al Zahra - Výborná /16
   Harmony Al Zahra - Výborná /16

  28.7. Klubová výstava švédského Saluki klubu
   Azhara Al Zahra - Výborná 4 /17
   Gloria Al Zahra - Výborná, TOP 11 /31
   Etham Al Zahra - Výborná 3 /6
   Hadisse Al Zahra - Velmi dobrá /17
   Harmony Al Zahra - Výborná 5/17, CK

  29.7. Skokloster Summer Show
   Azhara Al Zahra - Výborná 2 /5, CK, TOP 6 Nejlepší fena
   Gloria Al Zahra - Výborná 4 /13, CK
   Hadisse Al Zahra - Výborná 4 /8
   Harmony Al Zahra - Výborná 5 /8

  4 Summer Night Shows

  Ve dnech 26.-29.7. se v chorvatském Splitu konaly populární výstavy 4 Summer Night Shows. Letos se zúčastnilo devět saluk, z toho 3 psi členů Saluki klubu.
  Ze 4 dnů putoval titul BEST OF BREED 3x do Čech a to 2x Bentleymu z Tripu (2x CAC, 2x res. CAC, CACIB) a 1x Dilafroze Yrtep (4x CAC, 2x CACIB), která se po zbylé dny 3x stala BEST OF OPPOSITE SEX. Třešničkou na dortu pro Bentleyho bylo nedělní umístění v závěrečných soutěžích, kde se stal 3. Nejkrásnějším chrtem výstavy.
  Dilafroze se zároveň stává novým Chorvatským šampionem krásy!
  Další úspěšný český reprezentant Gronk Al Zahra si odváží tituly 2x CAC, res. CAC a res. CACIB.

  Mandát vedení klubu potvrzen

  Po roce a půl se vracíme k volební valné hromadě Saluki klubu Česká republika. Z této valné hromady vzešlo nejen nové vedení klubu, ale také obvinění z nezákonnosti postupu a neregulérnosti voleb, neboť bývalé vedení klubu výsledky voleb nepřijalo. Bývalá předsedkyně V. Hradecká spolu s další členkou bývalého výkonného výboru klubu M. Pařízkovou podaly na Saluki klub soudní žalobu, která však byla usnesením soudu zamítnuta, čímž byla potvrzena jak regulérnost voleb, tak i mandát současného vedení klubu.

  Saluki klub je GDPR Compliant

  Saluki klub informuje subjekty údajů o podmínkách, za jakých jsou zpracovávány osobní údaje zde:
  [ www.saluki.cz/?gdpr-26-05-2018 ]

  Vítěz pro krásu a výkon

  Přicházíme s další, doufáme, že pozitivní změnou! Klubový vítěz pro krásu a výkon, se již nebude počítat pouze z jedné výstavy a jednoho coursingu, ale ze dvou výstav a dvou coursingů. Důvodem změny bylo, aby soutěž byla zajímavější a aby se mohlo zúčastnit, co nejvíce pejsků. Podmínkou je účast, alespoň na jedné klubové výstavě a jednom coursingu pořádaným Saluki klubem v daný kalendářní rok. Pro tuto soutěž nemusíte nic posílat, všechno spočítáme za vás. Po uskutečnění všech klubových akcí budou vítězové zveřejněni na webu Saluki klubu a při nejbližší příležitosti předány ceny. Detailní pravidla a bodování obdrží členové klubu e-mailem.

  supergranule.cz partnerem Saluki klubu

  Saluki klub ČR se dohodl na spolupráci s dalším významným partnerem. Krmivo od supergranule.cz již doprovází a bude doprovázet akce pořádané Saluki klubem.

  DG DogGear stálým partnerem Saluki klubu

  Účastníci akcí pořádaných Saluki klubem se mohou vždy těšit na dárky od DG DogGear vše pro chrty. Děkujeme paní Renátě Mildner za dlouhodobou podporu a spolupráci.

  Smuteční záležitosti se slevou

  Oznamujeme všem členům, že Saluki klub ČR uzavřel partnerskou dohodu s krematoriem pro zvířata KERBEROS. Členové klubu tak mají u firmy KERBOROS slevu 10% na všechny smuteční služby. Podmínky pro uplatnění slevy budou uvedeny v klubovém Zpravodaji nebo případně na dotaz na výbor klubu.

  Informace pro členy klubu

  Číslo účtu u Komerční banky: 115-1589840217/0100 (platby v CZK)
  IBAN pro platby v EUR: CZ4901000001155191140227
  SWIFT code: KOMBCZPPXXX

  Výše členských příspěvků: 400 Kč pro stávající členy, 450 Kč pro nové členy.

  Případní zájemci o členství v klubu si mohou vyžádat přihlášku u sekretáře klubu na adrese petra.pudova@salukiklub.cz.

  Omezená funkčnost webových stránek

  S omluvou upozorňujeme návštěvníky tohoto webu, že vzhledem k technickým problémům mohou být některá data neúplná. Na odstranění závady pracujeme a zároveň průběžně aktualizujeme a doplňujeme chybějící údaje za uplynulá období.

  Saluki - Základní informace o plemeni saluki. Přehled historie, standardu a zdraví. Kalendář - Podívejte se na úplný přehled akcí, které se chystají v nejbližší době.
  Chovní psi a feny - Přehled chovných psů a fen. Šampióni - Seznam šampiónů chovaných mezi členy Saluki klubu.
  Chovatelské stanice - Chovatelské stanice a chovatelé sdružení v Saluki klubu. Štěňata - Štěňata chovatelských stanic členů Saluki klubu.  Všechna práva vyhrazena. Tento web a veškerý jeho obsah je chráněn autorskými právy.
  Žádný, na tomto webu uvedený materiál, nesmí být použit bez svolení Saluki klubu ČR.